Uprawianie sportu powinno być stałym elementem naszej codzienności. Każdy bowiem pamięta, że aktywności wpływają na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Technologia stała się bez wątpienia dziedziną, która otacza nas w każdej sferze życia. Producenci, wychodząc naprzeciw potrzebom osób ceniących sobie zdrowy tryb życia, produkują co raz to nowe gadżety, które ułatwiają uprawianie różnorakich sportów. Na jakie elektroniczne gadżety sportowe warto zwrócić uwagę? Które z nich są niezbędne? Czy sport w formie analogowej jeszcze ma sens?

Stawiajmy na funkcjonalność

Analogowe uprawianie sportu, a więc bez wykorzystania nowinek technologicznych, jest jak najbardziej możliwe. Sportowe gadżety elektroniczne spełniają jednak swoją podstawową funkcję- czynią nasze aktywności bardziej efektywnymi oraz bezpiecznymi. Niektóre ze sprzętów, choć niewielkich rozmiarów, powiadamiają nas o naszym aktualnym stanie zdrowia (pomiar tętna, pulsu), inne pozwalają na osiąganie lepszych sportowych wyników. Tym samym sprzęt elektroniczny może stać się doskonałym pomysłem na praktyczny prezent. Kupując gadżet sportowy dla naszych bliskich zadbajmy jednak o dokładne sprawdzenie, czy prezent będzie odpowiednio funkcjonalny i potrzebny.

Smartwatch

Smartwatche swoją popularność zawdzięczają niezwykle funkcjonalnej, praktycznej technologii. Inteligentne oprogramowanie wyposażone może być o nawet kilkanaście różnorodnych funkcji. Pośród nich znajduje się mierzenie kroków, pulsu i przebytego dystansu, funkcje monitorowania snu, funkcję zdalnego kierowania muzyką ze smartfona, a nawet odbierania wiadomości. Niektóre z trybów smartwatchy dbają o czas naszego relaksu, a także są w stanie stale mierzyć nasze tętno.

Smartband

Jeśli zależy nam na gadżecie podobnym do smartwatcha, ale w nieco uproszczonej wersji- doskonałym rozwiązaniem stanie się smartband. Inteligentna opaska na nadgarstek zbierać będzie informacje dotyczące naszej fizycznej aktywności. Funkcje jakie posiadają smartbandy to m.in:

  • pomiar pulsu,
  • mierzenie ilości kroków,
  • pomiar ilości spalonych kalorii,
  • monitorowanie snu,
  • powiadomienie o otrzymanej wiadomości lub połączeniu na telefon.
gadżety elektroniczne, sprzęt elektroniczny, elektroniczny sprzęt sportowy, gadżety sportowe,
fot. unsplash.com

Elektroniczny pas do masażu

Pas do masażu to gadżet, który przyniesie nam ulgę po ciężkim treningu. Przeznaczony jest on przede wszystkim do głębokiego masażu mięśni i punktów spustowych po wysiłku. Posiada zazwyczaj tryb grzewczy, który sprzyja relaksowi. Elektroniczny pas do masażu zastąpi ten wykonywany ręcznie. Nada się jednocześnie do wielu partii ciała: karku, pleców oraz nóg.

Sensor biegowy

Gadżetem elektronicznym idealnym dla biegaczy chcących udoskonalać swoją technikę będzie sensor biegowy. Urządzenie to posiada funkcje mierzenia kroków i analizy otrzymanych danych. Z jego pomocą dowiedzieć się możemy o prędkości naszego biegu, dystansie, długości kroków i rytmie biegu. Sensor biegowy usprawni naszą aktywność i pomoże osiągać lepsze sportowe wyniki.

gadżety elektroniczne, sprzęt elektroniczny, elektroniczny sprzęt sportowy, gadżety sportowe,
fot. unsplash.com

Kamera sportowa

Sprzętem elektronicznym, który bez wątpienia ułatwi dokumentowanie naszych sportowych wyczynów, będzie kamera sportowa. Wyposażona w rozmaite funkcje, zamontowana może być na kasku rowerowym, a nawet na naszej ręce za pomocą odpowiedniej opaski. Idealnie sprawdzi się w podróży, jeśli cenimy sobie aktywny wypoczynek. Coraz większą popularność zyskuje kamera sportowa GoPro, która za sprawą swojej wytrzymałości i wodoodporności, towarzyszyć może nam przy niemal każdej, mniej lub bardziej, ekstremalnej chwili.

Słuchawki sportowe

Bezprzewodowe słuchawki to gadżet, którego nie może zabraknąć w dłoniach żadnego ze sportowców. Te, o wysokiej jakości dźwięku, sprawią, że każdy trening stanie się niezwykle przyjemny i upłynie w mgnieniu oka. Zadbajmy o to, aby słuchawki sportowe były wytrzymałe, stabilne i wygodne. Dopasowane być powinny indywidualnie do naszych uszu, tak aby nie wypadały w trakcie aktywności. Warto tu postawić na sprawdzone przez sportowców modele.

Niezależnie czy biegamy, chodzimy na siłownię, czy uprawiamy jogę, warto abyśmy wyposażyli się w podstawowe gadżety elektroniczne, które usprawnią nasze aktywności. Czasami jest to jedynie niewielki i tani sprzęt elektroniczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here