Przy codziennym uprawianiu sportów pomagają nam liczne gadżety i akcesoria. Służą one nie tylko do podnoszenia naszych możliwości i osiągnięć, ale także poprawy komfortu treningu. Wiele z nich za sprawą swoich funkcji sprawia, że uprawianie aktywności jest bezpieczne, a stan naszego zdrowia stale monitorowany. Jednym z czołowych akcesoriów w tej dziedzinie jest smartwatch. Czym jest i jakie posiada funkcje? Czy warto kupić smartwatch?

Czym jest smartwatch?

Smartwatch nazywany jest przez wielu obecnie mini smartforem. Dlaczego? Smartwatch to inteligentny zegarek, który połączony ze smartfonem, oferuje użytkownikom liczne, zaawansowane funkcje. Służy głównie jako monitor naszej aktywności fizycznej, który towarzyszy nam zawsze podczas treningu. Smartwatch wyposażony jest w elektroniczny wyświetlacz i zaawansowany system operacyjny.

Ceny smartwatchy

Koszt zakupu inteligentnego zegarka zależny jest bez wątpienia od jakości jego wykonania oraz ilości dostępnych funkcji. Ponadto w grę wchodzi system operacyjny- im bardziej zaawansowany i od czołowych producentów, tym cena smartwacha wzrasta. Jedne z najbardziej podstawowych modeli to wydatek rzędu 100 złotych. Najdroższe rodzaje smartwatchy znajdziemy na rynku w cenach podobnych do cen smartfona, które wahają się od kilkuset do ponad tysiąca złotych.

Gdzie kupić smartwatch?

Popularność smartwatchy przekłada się niewątpliwie w prostej linii na ilość produkowanych modeli. Wielu z producentów AGD posiada w swojej ofercie niezliczone ilości dostępnych rodzajów inteligentnych zegarków. Znaleźć je możemy zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych.

Przed zakupem zegarka warto jednak obejrzeć go w sklepie. Dlaczego? Smartwatch dopasowany powinien być do naszej dłoni. Wydatek jest na tyle duży, że nie warto inwestować w sprzęt elektroniczny, który się nie sprawdzi. Zwróćmy uwagę na ciężkość zegarka oraz wielkość i czytelność tarczy. Po obejrzeniu go w sklepie możemy poszukać wybranego przez nas modelu na wielu aukcjach internetowych. Wielu z dystrybutorów oferuje bowiem różne ceny takiego samego produktu.

smartwatch, inteligentny zegarek, cena smartwatch, zegarek sportowy
fot. unsplash.com

Standardowe funkcje

Ilość dostępnych funkcji zależy bez wątpienia od zaawansowania smartwatcha. Niektóre z nich wyposażone są jedynie o podstawowe opcje- inne w liczne szczególne nietypowe funkcjonalności. Rozwiązania, jakie oferuje nam smartwatch, możemy podzielić na te typowo sportowe, związane z komunikacją, ale także podstawowe.

Funkcje sportowe

Dla osób szczególnie aktywnych fizycznie ważne jest, aby trening przebiegał efektywnie i bezpiecznie. Z pomocą przychodzą nam rozwiązania, jakie oferuje smartwatch:

  • monitorowanie snu,
  • mierzenie ilości wykonanych kroków,
  • informowanie o przebytym dystansie,
  • informacja o ilości spalonych kalorii,
  • monitorowanie tętna podczas treningu,
  • archiwum wyników,
  • wirtualny motywator.

W uzyskaniu większej efektywności bez wątpienia pomoże nam monitorowanie i analiza naszego snu. Kontrola treningu, czyli pomiar dystansu, ilości spalonych kalorii, ale także naszego pulsu, znacznie wpłynie na bezpieczeństwo i monitorowanie wyników. Powiadomienia o długim braku aktywności, to nasz motywator, który przypomni o treningu.

smartwatch, inteligentny zegarek, cena smartwatch, zegarek sportowy
fot. unsplash.com

Funkcje komunikacyjne

Smartwatch to urządzenie ściśle powiązane z naszym telefonem. Na nasz inteligentny zegarek przychodzić będą powiadomienia o przychodzących na smartfon połączeniach i wiadomościach, ale także ponadto aktywnościach w mediach społecznościowych. Smartwatch umożliwia nam utrzymanie kontaktu z ludźmi nawet w momentach, kiedy korzystanie z telefonu jest dla nas niemożliwe.

Nietypowe rozwiązania

Oprócz podstawowych, standardowych funkcji, nasz smartwatch wyposażyć możemy o szereg przydatnych aplikacji. Są to między innymi:

  • GPS, funkcja lokalizacji,
  • aplikacja pogodowa,
  • kontrola naszych wydatków.

Smartwatch może służyć nam jako poręczny, prosty w obsłudze GPS. Do poszukiwania drogi, niezależnie czy podczas pieszych wędrówek, czy wycieczek turystycznych, nie musimy już używać ciężkiego, dużego smartfona.

Inną z opcji jest użycie inteligentnego zegarka do wykonywania zdjęć ze smartfona. Za pomocą jednego przycisku wyzwolimy migawkę aparatu w naszym telefonie. W ten sposób cieszyć się możemy oryginalnymi zdjęciami bez użycia samowyzwalacza.

Czy warto zatem kupić smartwatch? Inteligentny zegarek to urządzenie o niezwykłej ilości możliwości i funkcjonalnych rozwiązań. Sprawdzają się one nie tylko u sportowców, ale także w codziennym życiu. Smartwatch może stać się zatem doskonałym pomysłem na praktyczny prezent Walentynkowy, ale także z okazji Świąt Bożego Narodzenia czy urodzin. Ponadto sprawdzi się jako sprzęt elektroniczny na prezent dla kobiety, jak i mężczyzny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here