Co decyduje o tym, że klienci chętnie wracają do konkretnego fryzjera? Z całą pewnością są to jego odpowiednie kwalifikacje oraz umiejętności. Jednak to nie wszystko. Duże znaczenie ma również wyposażenie, wystrój oraz atmosfera panująca w salonie. Jak wyposażyć zakład fryzjerski, żeby zapewnić klientom usługi na najwyższym poziomie?

Niezbędne elementy wyposażenia salonu fryzjerskiego

Urządzenie profesjonalnego salonu fryzjerskiego to nie lada wyzwanie. W zakładzie powinno znaleźć się wiele różnych elementów, które zapewnią najwyższy komfort pracy mistrzowi nożyczek, a klientom zagwarantują szeroki zakres usług o doskonałej jakości. 

Obowiązkowym elementem wyposażenia salonu jest porządny fotel fryzjerski (lub kilka w zależności od wielkości zakładu). Fotel musi być wygodny i ergonomiczny. Warto postawić na model obrotowy z regulowanym oparciem i podłokietnikami. Najlepszym rozwiązaniem będzie produkt wykonany z eko-skóry. Jest to bardzo trwały materiał, który łatwo utrzymać w idealnej czystości. 

W salonie fryzjerskim nie może zabraknąć również dużych, dobrze oświetlonych konsoli, czyli luster wyposażonych w szafeczki, półki oraz schowki, myjni składającej się ze stabilnego fotela i umywalki, taboretów z regulowaną wysokością, a także szafek do przechowywania kosmetyków i akcesoriów. 

Szeroki wybór znakomitych elementów wyposażenia do salonów fryzjerskich znaleźć można na stronie activeshop.com.pl. Propozycją sklepu są między innymi profesjonalne myjki fryzjerskie wykonane z wysokogatunkowych materiałów. Oferowane modele nie tylko są solidne i wytrzymałe, ale również prezentują się niezwykle elegancko i atrakcyjnie.

Akcesoria, których potrzebuje profesjonalny fryzjer

Fryzjer do swojej pracy potrzebuje wielu specjalnych akcesoriów i narzędzi. Dzięki nim może wykonywać najróżniejsze zabiegi fryzjerskie – takie jak farbowanie i strzyżenie włosów, czy też przygotowywanie fryzur okolicznościowych.

Profesjonalny fryzjer powinien zaopatrzyć się w:

  • zestaw nożyczek o różnych rodzajach i wielkościach,
  • klipsy fryzjerskie niezbędne do farbowania i strzyżenia włosów,
  • grzebienie i szczotki wykonane z bezpiecznych dla włosów materiałów,
  • miski i pędzle do farbowania,
  • suszarki, prostownice, lokówki i inne urządzenia do modelowania włosów,
  • peleryny dla klientów oraz fartuch dla siebie.

Co jeszcze powinno znaleźć się w salonie?

Klienci muszą czuć się swobodnie i komfortowo podczas wizyty w salonie fryzjerskim. Duży wpływ na to ma wystrój i klimat panujący w środku. Przytulna atmosfera może przyczynić się do tego, że klienci ponownie skorzystają z usług zakładu. 

W profesjonalnym salonie fryzjerskim powinna znaleźć się wygodna kanapa, na której klienci będą mogli oczekiwać na swoją kolej. Zakład warto zaopatrzyć również w elegancki stolik kawowy i regał z gazetami lub książkami. 

Nie można zapomnieć o ladzie, czytelnym cenniku usług w ładnej ramie i oryginalnych ozdobach, które dodadzą niepowtarzalnego charakteru całej aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here