Co roku w okresie świątecznym stajemy przed dylematem- jaki prezent wybrać dla naszych bliskich. Upominki to bowiem nieodłączny element gwiazdkowej tradycji. Zadanie staje się niezwykle trudne, kiedy do obdarowania mamy całą rodzinę, a więc osoby w różnym wieku i o różnych charakterach. Jakie prezenty gwiazdkowe są uniwersalne i sprawdzają się zawsze? Na co warto zwrócić uwagę?

Finanse

Trafiony i udany prezent nie oznacza upominku z najwyższej półki cenowej. Doskonale sprawdzają się zaś podarunki, które są oznaką naszej pamięci i znajomości danej osoby. Perfekcyjnym pomysłem jest prezent praktyczny, który usprawni codzienne funkcjonowanie. Będzie jednocześnie odpowiedzią na pragnienia obdarowywanego. Taką rolę spełniać mogą nawet najmniejsze narzędzia czy elementy. Planując budżet zakupów świątecznych, uwzględnijmy i przeanalizujmy zainteresowania naszych bliskich. Pamiętajmy jednocześnie o zasadzie „droższe nie znaczy lepsze”.

Pomysły na prezent gwiazdkowy

Udany prezent nie zawsze patrzy na płeć. Istnieją jednak bardziej lub mniej uniwersalne prezentowe rozwiązania. Jaki prezent najlepiej sprawdzi się w rękach dziecięcych, a jaki dorosłego? Jaki prezent wybrać dla mężczyzny, a jaki dla kobiety?

Prezenty gwiazdkowe dla dzieci

Prezent dla dzieci to nie lada wyzwanie. Powinien być nie tylko bezpieczny, ale także dopasowany odpowiednio do wieku naszych pociech. Dla najmłodszych doskonale sprawdzają się gry interaktywne rozwijające umiejętności. Wiele z nich imituje liczne zawody, takie jak weterynarz czy kucharz. Dla nieco starszych dzieci idealne będą gry zręcznościowe. Warto postawić także na familijne rozwiązania, które zaangażują do zabawy całą rodzinę. Inną opcją są zestawy do malowania lub rękodzieła, bezpieczne gry komputerowe oraz praktyczne akcesoria.

Prezent na gwiazdkę, prezent, pomysły na prezent, upominki, prezent bożenarodzeniowy
fot. unsplash.com

Uniwersalne prezenty gwiazdkowe

Zestaw do samodzielnego warzenia piwa

Zestaw do warzenia piwa to prezent idealny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Najlepiej sprawdzi się u fanów oryginalnych trunków, którzy cenią sobie samodzielne, domowe wyroby. Upominek stanie się nie tylko okazją do aktywnego spędzenia czasu, ale otrzymania satysfakcjonujących efektów. Dumny wytwórca piwa zachwyci własnym wyrobem każdego z gości.

Voucher podarunkowy

Zakup vouchera to jeden z najbardziej uniwersalnych prezentowych kroków. Obecnie niemal każdy ze sklepów, hoteli czy salonów kosmetycznych posiada w swojej ofercie voucher podarunkowy. Karta prezentowa sprawdzi się u osób w każdym wieku. Dopasowana będzie ponadto indywidualnie do potrzeb odbiorcy prezentu. Szeroki wybór przedziałów cenowych to bez wątpienia opcja korzystna dla naszego świątecznego budżetu. Voucher podarunkowy może być zrealizowany na kwotę od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Dodatki i akcesoria do domu

Dekoracje i akcesoria sprawdzą się jako prezent dla gorliwie dbających o domowe wnętrze. Wybór jest niezwykle rozległy. Doskonałym prezentem dla babci będzie zastawa stołowa w stylu vintage. Inną z opcji jest zakup dodatków do domu, takich jak pościel o oryginalnych wzorach i kolorach lub obrazu z grafiką odpowiadającą preferencjom. Nieco bardziej kosztowną opcją jest zakup ekspresu do kawy. Zdecydować się możemy jednak na budżetową opcję, jaką jest elegancka kawiarka.

Prezent na gwiazdkę, prezent, pomysły na prezent, upominki, prezent bożenarodzeniowy
fot. unsplash.com

Książki

Kupno książki do doskonały pomysł na udany prezent gwiazdkowy. Warto przy tym pamiętać o guście i zainteresowaniach osoby, którą zamierzamy obdarować. Perfekcyjnie sprawdzają się tu różnorodne poradniki– od tych dotyczących zdrowia i urody, przez gotowanie, aż po majsterkowanie. Zakup książki jako prezentu to także bez wątpienia wyjątkowo uniwersalna opcja. Sprawdzi się zarówno u najmłodszych, jak i starszych.

Sprzęty małego AGD

Sprzęt elektroniczny to rozwiązanie dla osób dysponujących nieco większym prezentowym budżetem. Dobrze sprawdzają się tu funkcjonalne elementy, takie jak zegarki, słuchawki czy przenośne głośniki. Jest to idealna opcja na prezent dla nastolatków, którzy cenią sobie nowinki technologiczne, otaczając się na co dzień całą masą sprzętów.

Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja do obdarowania naszych bliskich prezentami. Pamiętajmy jednak przy tym, aby nie kupować rzeczy zbędnych i kierować się preferencjami ukochanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here