Dzień Babci i Dziadka to święto, które polega na celebracji bliskości z najbliższymi. Świętować możemy poprzez zorganizowanie eleganckiej kolacji lub pikniku, ale też poprzez niewielkie, choć znaczące gesty. Wielu z nas decyduje się na kupno z tej okazji upominku łączonego, który stanie się wyrazem pamięci wobec obydwu dziadków. Postawić jednak możemy także na prezenty indywidualne. Jaki upominek na Dzień Babci sprawdzi się najlepiej? Na jakie prezenty warto zwrócić uwagę?

Zestaw do pielęgnacji ogrodu

Po częstokroć pielęgnacja ogrodu staje się głównym hobby osoby starszej pozostającej w domu. Pasja ta jest nie tylko sposobem na aktywne spędzenie czasu, ale także przyjemnością. Niezależnie czy mamy do czynienia z ogródkiem warzywnym, czy roślinnym i kwiatowym, zestaw do pielęgnacji ogrodu jest pomysłem na praktyczny i funkcjonalny prezent.

Zestaw do szycia

Niezależnie od tego, czy krawiecki prezent, ma być podarowany babci, która miała już do czynienia z szyciem, czy też dopiero ma zgłębić jego techniki, opcji mamy tu wiele. Dla początkujących i chcących zgłębić nową aktywność idealnym rozwiązaniem będzie kurs szycia od podstaw. Kurs, jako prezent, sprawdza się doskonale, będąc jednocześnie czynnikiem do integracji z ludźmi. Zadbajmy także o wyposażenie. Dobrym pomysłem na upominek z okazji Dnia Babci będzie rozbudowany zestaw do szycia lub sprzęt elektroniczny w postaci maszyny do szycia. Jeśli nasza babcia pasjonuje się natomiast krawiectwem od lat, podarować jej możemy zestaw pięknych tkanin we wzorach i kolorach wpisujących się w jej gust.

Voucher na zakupy

Unikalnym i uniwersalnym pomysłem na prezent jest zakup vouchera podarunkowego. Opcja kwotowa, która uprawni ukochaną Babcię do wykonania zakupów upragnionych przedmiotów samodzielnie, to bezpieczne rozwiązanie. Możemy tu postawić na voucher do perfumerii, sklepu ogrodniczego, ale także voucher na zakupy akcesoriów i dekoracji do domu. W ten sposób otrzymujemy gwarancję, że prezent będzie udany.

Prezent na Dzień Babci, prezent dla babci, prezent, upominek dla babci
fot. unsplash.com

Dzień w SPA

Podarowanie vouchera na dzień w SPA to prezent dla babci, który stanie się okazją do oderwania od codzienności. Chwila relaksu i odnowy dla organizmu powinna być stałym dodatkiem dla każdego z nas. Dbając jednak o całkowity komfort babci, pamiętajmy o zakup vouchera do SPA, który uwzględni samodzielny wybór preferowanych zabiegów. Starsze osoby szczególnie cenią sobie masaże relaksacyjne pleców. Dla kobiet idealnie sprawdzają się liczne zabiegi na twarz, które dają ukojenie zmęczonej buzi. Wybierzmy voucher podarunkowy o długim przedziale czasowym na realizację.

Zestaw herbat

Jak wybrać dobry prezent mając mały budżet? Doskonałym pomysłem na prezent na Dzień Babci są klasyczne rozwiązania. Postawić tu możemy między innymi na elegancki zestaw herbat w drewnianym opakowaniu z grawerem. Pudełko uzupełniane może być przez babcię w przyszłości o coraz to inne rodzaje herbaty. My, kupując upominek, wybrać możemy zarówno jej klasyczne gatunki, jak i nieco bardziej egzotyczne rozwiązania, które sprawią, że ukochana osoba doświadczy nowych smaków. Zestaw herbat wzbogacić możemy  o piękne elementy zastawy stołowej, takie jak porcelanowe filiżanki z kwiatowym wzorem.

Koc z haftem

Pomysł na prezent na Dzień Babci, który będzie unikalny i uroczy, to zakup koca z haftem. Akcesoria do domu, które sprawiają, że czujemy się w nim komfortowo i przytulnie, to strzał w dziesiątkę. Miękki i duży koc ozdobiony personalizowanym napisem, stanie się nie tylko użyteczny, ale także stanowić będzie pamiątkę na długie lata.

Prezent na Dzień Babci, prezent dla babci, prezent, upominek dla babci
fot. unslash.com

Drobne upominki dla babci

Babcie szczególnie cenią sobie gesty będące wyrazem miłości i drobne upominki. Pomysłów jest tu wiele. Postawić możemy na elegancką, delikatną biżuterię z grawerem. Innymi z rozwiązań są personalizowane etui na okulary, filiżanka z imieniem, tabliczka w kształcie serca z dedykacją. Drobny upominek dla babci wzbogacić możemy o bukiet pięknych kwiatów i czekoladki.

Wybierając prezent dla babci kierujmy się uwzględnieniem jej potrzeb. Pamiętajmy przy tym, że udany upominek nie musi być drogi, ale za to podarowany prosto z serca.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here