Internet dostarcza nam nieskończenie wiele prezentowych inspiracji na przeróżne okazje (Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, Boże Narodzenie, Dzień Mamy czy urodziny). W głębinach pomysłów możemy łatwo zagubić naszą wymarzoną ideę, stawiając na niefunkcjonalny, mało przydatny upominek. Nie zapominajmy jednak o rozwiązaniach które, choć już klasyczne, zawsze się sprawdzają. Jednym z nich jest podarowanie drugiej osobie możliwości nauki nowej aktywności. Dlaczego warto kupić bliskim kurs lub warsztat? Jakie kursy na prezent sprawdzają się najlepiej? Jakie są ceny kursów? 

Dlaczego kurs?

Coraz częściej odchodzimy od prezentów, które mają charakter sentymentalny, ale są jednocześnie mało funkcjonalne. Wielu z nas stawia za to na praktyczne prezenty, które ułatwiają codzienne czynności lub stają się okazją do nauki nowych rzeczy. Kurs na prezent to opcja dla osób, które chcą podarować bliskim coś cenniejszego niż jakikolwiek przedmiot. Upominkiem staje się tu doświadczenie i wiedza, która jest przecież bezcenna. Zakup kursu na prezent jest ponadto rozwiązaniem uniwersalnym, a szeroka oferta zapewni nam różnorakie opcje dla osób w różnym wieku.

Oryginalne kursy na prezent

Jeśli znamy już zalety podarowania bliskim osobom vouchera na kurs, warto przejrzeć oferty dostępne w internecie. Prezent dopasować powinniśmy indywidualnie nie tylko do płci obdarowywanej osoby, ale także jej wieku. Inny charakter powinien mieć bowiem upominek z okazji Dnia Babci czy Dnia Dziadka, a inny Dnia Mamy. Na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę?

Opcje dla par

Kursy dla par to idealny pomysł na prezent walentynkowy. Wspólna aktywność stanie się bez wątpienia okazją do celebracji bliskości między zakochanymi. Ponadto pozwoli na naukę nowych rzeczy, która umocni w pewien sposób nasz związek. Jedną z najpopularniejszych pomysłów jest kurs kulinarny dla dwojga. Jeśli z naszym ukochanym lub ukochaną łączy nas pasja do odkrywania nowych smaków, opcja zakupu vouchera podarunkowego na kurs to rozwiązanie idealne. Równie popularne są kursy rozwojowe, które służą umacnianiu miłosnej relacji. Dotyczą one przede wszystkim nauki tajników skutecznej komunikacji w związku i efektywnego rozwiązywania problemów.

Kursy dla niej

Prezent dla kobiety to nie lada wyzwanie. Z pomocą przychodzą nam kursy dla kobiet, które zakupić możemy w formie vouchera podarunkowego. Jest to pomysł na ciekawy i jednocześnie praktyczny upominek. Pośród szerokiej oferty kursów i warsztatów dla kobiet znajdziemy między innymi:

 • projektowanie ubioru,
 • kurs manicure lub pedicure,
 • warsztaty szycia lub robótek ręcznych,
 • kształtowanie wizerunku,
 • kurs z ceramiki,
 • warsztaty makijażu,
 • kurs technik masażu.

Wszystkie z dostępnych opcji mają niewątpliwie charakter rozwojowy. Uczą nowych rzeczy, kształtują umiejętności, niektóre z nich pomagają ponadto w codziennym życiu. Kursy manicure ułatwią stworzenie domowego salonu beauty. Kurs kształtowania wizerunku będzie przydatnym doświadczeniem, które wykorzystać możemy w życiu zawodowym i osobistym.

Kursy online, kurs na prezent, kursy dla kobiet, voucher na kurs
fot. unsplash.com

Kurs dla mężczyzny

Podarowanie mężczyźnie sposobu na podjęcie nowej aktywności to strzał w dziesiątkę. Idealnym rozwiązaniem jest zatem kurs dla niego, który rozbudzi nową pasję lub udoskonali dotychczasowe umiejętności. Opcji mamy wiele- pośród nich znajdują się najpopularniejsze kursy dla mężczyzn:

 • zawodu DJ-a,
 • doskonalenia jazdy,
 • strzelectwa,
 • kurs pilotażu,
 • szkolenia survivalowe,
 • profesjonalnego treningu,
 • kurs sommeliera,
 • warsztaty kształtowania wizerunku.

Doskonale sprawdzają się tu kursy powiązanie tematycznie ze sportami lub ekstremalnymi aktywnościami. Wielu panów ceni sobie naukę strzelectwa i pilotażu z uwagi na pamięć o swoich dziecięcych marzeniach. Nietypowymi i oryginalnymi rozwiązaniami są kursy survivalowe, które kształtują umiejętność przetrwania w najtrudniejszych warunkach. Warsztaty kształtowania wizerunku będą przydatne dla mężczyzn, którzy pragną udoskonalić swój styl.

Kursy online, kurs na prezent, kursy dla kobiet, voucher na kurs
fot. unsplash.com

Zdalne kursy

Jednym z uniwersalnych rozwiązań jest podarowanie vouchera prezentowego na kurs, który odbędzie się zdalnie. Opcja ta jest nie tylko łatwa w realizacji, ale także umożliwi komfortową naukę z domu. Liczne firmy mają w swojej ofercie rozmaite rozwiązania warsztatowe. Jednymi z najpopularniejszych są kursy projektowania wnętrz lub aranżacji domu od podstaw. Kursanci uczą się rozmaitych technik stylizowania pomieszczeń oraz poznają tajniki stylów wnętrzarskich: nowoczesnego, skandynawskiego, vintage i wielu innych. Prezent ten doskonale sprawdzi się u wszystkich fanów estetyki i architektury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here