Dzień Babi i Dziadka to doskonała okazja do spędzenia czasu z naszymi najbliższymi, ale także okazanie im pamięci. Jedni stawiają tu na drobne, czułe gesty- inni decydują się na podarowanie upominku. Jednym z rozwiązań jest zakup oryginalnego, unikalnego prezentu, który wpisze się w gusta dziadków. Na jakie prezenty na Dzień Babci i Dziadka warto zwrócić uwagę? Których z kolei powinniśmy unikać?

Sposób na celebrację

Dzień Dziadków to moment, w którym okazać im możemy swoją miłość i pamięć. Nie zawsze sprawdzają się tu rzeczy materialne. Babcia i Dziadek z pewnością cenić sobie będą drobne gesty i rzeczy przygotowane samodzielnie. Doskonały prezent na Dzień Babci i Dziadka stanowić będzie bez wątpienia samodzielnie przygotowany obiad lub kolacja. Świetnie sprawdzają się własnoręcznie namalowane obrazy oraz kartki. Dzień Dziadków to święto o charakterze sentymentalnym. Wspólnie spędzony czas pełen wspomnień może okazać się najbardziej wartościowy. Co jednak jeśli zależy nam na okazaniu pamięci poprzez upominek?

Prezenty na Dzień Dziadka i Babci

Upominek dla Babci i Dziadka może przyjąć zarówno sentymentalny charakter, jak i być prezentem praktycznym. Jeśli stawiamy na drugą opcję, pamiętajmy, aby prezent dopasowany był do potrzeb naszych dziadów i odpowiednio funkcjonalny. Nie warto kupować przedmiotów, które szybko pójdą w zapomnienie i nie sprawdzą się w rękach osób starszych. Istnieje szereg upominków na Dzień Dziadków, które są stosunkowo uniwersalne. O jakich pomysłach warto pamiętać?

Prezent dla dziadków, prezent dla babci i i dziadka, upominki na dzień dziadków, dzień dziadków, kreatywne prezenty
fot. unsplash.com

Kosz prezentowy

Jak wybrać dobry prezent mając mały budżet? Postaw na unikalne rozwiązania. Skomponowanie personalizowanego kosza prezentowego to pomysł idealny na klasyczny i elegancki prezent dla dziadków. Nasz kosz prezentowy składać się może z elementów, które zadowolą zarówno Babcię, jak i Dziadka. Znajdować się w nim mogą przede wszystkim różnorakie słodkości oraz wysokiej jakości alkohol- dobry koniak, wino lub whisky.

Portret

Oryginalnym i unikalnym prezentem z okazji Dnia Babci i Dziadka będzie ich wspólny portret. Obraz namalowany przez profesjonalnego, utalentowanego artystę stanie się nie tylko pięknym wspomnieniem, ale także doskonałą dekoracją do domu. Wykorzystać tu możemy gotowe zdjęcie dziadków lub zainwestować w pozowaną sesję malarską. Innym rozwiązaniem będzie zorganizowanie profesjonalnej sesji zdjęciowej.

Prezent dla dziadków, prezent dla babci i i dziadka, upominki na dzień dziadków, dzień dziadków, kreatywne prezenty
fot. unsplash.com

Postaw na grawer

Idealnie sprawdzają się bez wątpienia upominki z grawerem. Możliwości mamy wiele. Od klasycznej i eleganckiej biżuterii, po elementy codziennego użytku zdobione pięknymi, sentymentalnymi napisami. Należą do nich na przykład portfele, ale także narzędzia kuchenne jak deski do krojenia, a nawet zastawa stołowa. Prezent z grawerem przetrwa próbę czasu i stanie się oryginalną, personalizowaną pamiątką.

Aktywności

Voucher na atrakcje lub usługi to jeden z najbardziej uniwersalnych i popularnych prezentów na Dzień Dziadków. Istnieją tu liczne propozycje bonów prezentowych dla mężczyzn oraz kart podarunkowych kobiet. Łącząc jednak prezent dla Babci i Dziadka zafundować możemy im wspólną, elegancką kolację w restauracji lub degustację wina. Idealnym pomysłem jest także wykupienie ukochanym dziadkom kursu lub warsztatów. Staną się one doskonałym urozmaiceniem dla codzienności i okazją do spędzenia czasu w nowy sposób.

Ryzykowne prezenty

W przypadku Dnia Dziadków istnieje szereg prezentów, które stanowią duże ryzyko powodzenia. Związane jest to z niskim dostosowaniem do potrzeb naszych bliskich, ale także czasami technologią. Kupując prezent dla Babci i Dziadka nie warto stawiać na zaawansowany sprzęt elektroniczny, który może być trudny w obsłudze dla osoby starszej. Nie sprawdzają się także vouchery na ekstremalne aktywności, jak skok ze spadochronem czy jazdy szybkimi samochodami.

Upominek z okazji Dnia Babci i Dziadka powinien stanowić dowód naszej pamięci i czułości wobec najbliższych. Czasami najlepszymi rozwiązaniami okazują się nawet najdrobniejsze prezenty kupione prosto z serca.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here