Korzystanie z usług salonu kosmetycznego to niewątpliwa przyjemność, ale też dla wielu nieosiągalny luksus. Wszystko to za sprawą wysokich cen profesjonalnych zabiegów na cerę i ciało. Wizyta w salonie kosmetycznym to także doskonały pomysł na voucher na prezent dla każdej kobiety. Co jednak, gdy zależy nam na stworzeniu osobistego salonu SPA w domowym zaciszu? Jakie urządzenia i akcesoria mogą nam w tym pomóc?

Dlaczego warto stworzyć własne domowe SPA?

Osobisty salon kosmetyczny w naszym domu to niewątpliwa gwarancja komfortu. Samodzielność w dbałości o naszą pielęgnację, sprawia, że zabiegi wykonywać możemy w dowolnym, preferowanym przez nas czasie. Umówienie wizyty u kosmetyczki i wyczekiwanie na nią zajmuje niejednokrotnie kilkanaście dni. Kupując odpowiedni sprzęt, szereg zabiegów mamy w zasięgu ręki. Inwestycja w niego to także niewątpliwa oszczędność w perspektywie czasowej. Choć urządzenia te to często wydatek rzędu kilkuset złotych, użytkować go będziemy przez długie lata. Tym samym zabezpieczymy nasz domowy budżet. Pomysł na kupno urządzeń do pielęgnacji dla kobiety to doskonałe rozwiązanie na praktyczny prezent (np. z okazji Walentynek czy Dnia Mamy).

Profesjonalny salon kosmetyczny w Twoim domu

Okazja do relaksu i pielęgnacji w domowym zaciszu to przyjemność. Istnieje szereg zabiegów, których nie możemy i nie powinniśmy odtwarzać w domu bez profesjonalnych umiejętności. Wiąże się to z negatywnymi skutkami dla naszego zdrowia. Są jednak sprzęty elektroniczne, które umożliwiają nam profesjonalne wykonywanie kosmetycznych zabiegów, bez specjalnych umiejętności. Będąc mało inwazyjne, zapewniają nam pełne bezpieczeństwo i satysfakcję. Na jakie urządzenia i zabiegi warto zwrócić uwagę?

pielęgnacja w domu, domowe spa, spa, zabiegi kosmetyczne, masaż twarzy, kosmetyki
fot. unsplash.com

Domowe zabiegi na idealną cerę

W domowym zaciszu możemy pozwolić sobie na podstawowe elementy pielęgnacji, takie jak maseczki i peelingi do twarzy. Codzienną dbałość o cerę wzbogacić możemy o ręczny masaż twarzy, który staje się coraz bardziej popularny. Pomaga on w poprawie wyglądu skóry i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Działa ponadto odmładzająco i łagodzi opuchlizny.

Zdecydować się możemy na kupno niewielkich sprzętów, które pomogą nam odtworzyć profesjonalne kosmetyczne zabiegi. Pomoże nam w tym między innymi przenośne urządzenie do mikrodermabrazji lub urządzenie do mezoterapii bezigłowej. Sprzęt do mikrodermabrazji stanie się skuteczne w walce z zaskórnikami. Usuwa warstwę rogową naskórka oraz gwarantuje masaż próżniowo-ujędrniający. Urządzenie do mezoterapii bezigłowej oczyszcza skórę i sprawia, że staje się ona nawilżona, ujędrniona i promienna. Bez wątpienia popularne są również peelingi kawitacyjne oraz sprzęty do regeneracji skóry pod oczami.

pielęgnacja w domu, domowe spa, spa, zabiegi kosmetyczne, masaż twarzy, kosmetyki
fot. unsplash.com

Pamiętajmy, że przed użyciem sprzętu, warto zapoznać się uważnie i dokładnie z instrukcją obsługi. Wiele z urządzeń wymaga ochrony okolicy oczu, dlatego do zestawów dołączone są specjalne osłonki. Przestrzeganie zaleceń producentów sprawi, że wykonywanie zabiegów będzie całkowicie bezpieczne.

Manicure i pedicure

Równie istotnym elementem pielęgnacji, jest dbanie o piękny manicure i pedicure. Umożliwią nam to produkowane przez licznych producentów zestawy startowe do hybryd. Wyposażone w odpowiednią lampę i szereg akcesoriów takich jak top coat, baza czy cleaner, umożliwią nam wykonanie profesjonalnych hybryd w domowym zaciszu. Dobrym pomysłem na voucher na prezent dla kobiety stanie się wykupienie kursu wykonywania manicure hybrydowego od podstaw. Za jego sprawą nauczymy się jak wykonywać paznokcie rodem z najlepszych salonów kosmetycznych.

Masaż

Sprzęt to masażu i urządzenia masujące to doskonałe dopełnienie domowego SPA. Są to nie tylko gadżety dla sportowców, ale także masażery, które sprawdzą się podczas codziennego relaksu. Dzielą się one na te do twarzy oraz całego ciała. Szczególnie polecane są rozgrzewające masażery pulsacyjne, które pobudzą ciało i ukoją rozmaite bóle. Masaż działa głęboko, pozwalając odzyskać energię i siły witalne. Popularne są także rollery do masażu twarzy oraz okolicy oczu, które są akcesoriami pomagającymi ujędrnić skórę. Stawiajmy tu na sprawdzonych producentów. Sprzęt elektroniczny to idealny pomysł na prezent, tylko jeśli jest wysokiej jakości.

Pomysł na stworzenie osobistego salonu kosmetycznego to nie mały wydatek. Jest on jednak inwestycją w oszczędność w dłuższej perspektywie czasowej. Pokusić się możemy ponadto o zakup książek poradnikowych o pielęgnacji, także tej naturalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here