Coraz częściej kobiety zdają sobie sprawę z tego, jak istotna jest świadomość kupowania naturalnych kosmetyków i produktów do pielęgnacji. Eko rozwiązania wpływają na zdrowie naszej skóry, czyniąc ją świeżą i promienną. Masowe produkcje popularnych marek, często testowane na zwierzętach, sprzyjają licznym alergiom i uczuleniom. Ich wytwarzanie jest ponadto niekorzystne dla środowiska naturalnego. Eksperci wychodzą naprzeciw eko potrzebom kobiet tworząc serie naturalnych kosmetyków, ale też książek poradnikowych dotyczących naturalnej pielęgnacji skóry. Na jakie warto zwrócić uwagę?

 

Dlaczego warto postawić na eko pielęgnację?

Kosmetyki naturalne, jak sama nazwa wskazuje, wytwarzane są ze składników pochodzenia naturalnego- są zatem całkowicie przyjazne środowisku. Tego typu produkty przyjazne są skórze alergicznej, podatnej na podrażnienia i infekcje. Kosmetyki naturalne poprawiają jej kondycje, zwiększają elastyczność, łagodzą i działają odświeżająco. Dzięki swojemu składowi wnikają głębiej w warstwy naszego naskórka. Tym samym ich działanie dla naszej skóry jest o wiele bardziej intensywne niż w przypadku produktów opartych na czystej chemii.

Naturalna pielęgnacja- książki

Książki o naturalnej pielęgnacji to nie tylko lektury uświadamiające nam jak składy złych kosmetyków wpływają na stan naszej skóry. To także poradniki urodowe dotyczące samodzielnego wytwarzania kosmetyków codziennego użytku w domu, które będą miały zbawienne działanie na naszą cerę. Staną się ponadto ulgą dla naszego portfela. Przyjrzyjmy się jednym z najpopularniejszych książek o naturalnej pielęgnacji skóry i ciała.

„Kosmetyki naturalne dla Ciebie. Mydła. Hydrolaty. Olejki. Peelingi”

Pozycja autorstwa Wiktorii Muchy to kompendium wiedzy na temat naturalnych kosmetyków, które możemy przygotować w domowym zaciszu. Szeroki zbiór przepisów pozwoli nam na dopasowanie produktów indywidualnie do rodzaju naszej cery oraz potrzeb naszej skóry. Naturalne receptury na kosmetyki pełne tu są zbawiennego wpływu na stan cery, działają leczniczo i jednocześnie zapobiegawczo. Książka „Kosmetyki naturalne dla Ciebie” opowie nam między innymi o tym jak działają hydrolaty i oleje oraz jak je stosować, jaką rolę pełnią peelingi i mydła dla naszej skóry i ciała oraz jak zrobić je samodzielnie w naszych domach.

Kosmetyki naturalne, naturalna pielęgnacja, książki urodowe, poradniki pielęgnacyjne
fot. unsplash.com

„Damskie laboratorium. Przepisy na domowe kosmetyki”

Naturalna pielęgnacja i idealne przepisy na nią w jednej, niewielkiej książce? Zwrócić naszą uwagę powinniśmy na tytuł „Damskie laboratorium” autorstwa Angeliki Gumkowskiej. Pozycja idealna jest dla kobiet, które podchodzą do swojej skóry i jej pielęgnacji z należytą dbałością i świadomością doboru produktów. Nie znajdziemy tu przepisów łatwych do wyszukania w internecie. Są za to profesjonalne, sprawdzone receptury na zbawienne dla skóry balsamy, kremy, sera, mydła, a nawet perfumy. Książka zawiera szereg wskazówek dotyczących domowej produkcji kosmetyków naturalnych. Cały proces może stać się dla nas zabawą, do której zaangażować możemy innych członków rodziny!

„Bez parabenów. Jak bronić się przed kosmetycznymi oszustwami i mądrze dbać o urodę”

Porządna dawka wiedzy naukowej w przystępnym, jasnym dla czytelnika języku? Wszystko to znajdziemy w pozycji „Bez parabenów…” autorstwa Beatrice Mautino. Autorka, doświadczona biotechnolog, rozprawia się bez ogródek ze składami produktów, jakie oferują nam wielkie kosmetyczne koncerny i korporacje. Obalone tu zostaną mity dotyczące zbawiennego działania powszechnie reklamowanych szamponów przeciwłupieżowych lub magicznie odmładzających kremów do twarzy. Znajdziemy odpowiedzi na pytania dotyczące kolagenu, kosmetyków anti-age, parabenów i testowania kosmetyków na zwierzętach.

Kosmetyki naturalne, naturalna pielęgnacja, książki urodowe, poradniki pielęgnacyjne
fot. unsplash.com

Naturalna pielęgnacja może stać się dla nas zagadnieniem niezwykle łatwym za sprawą odpowiedniej dawki sprawdzonych informacji. Pomogą nam w tym poradniki urodowe i książki, które służą uświadamianiu użytkowników kosmetycznych produktów. Warto postawić tu na te o charakterze naukowym, z których wyniesiemy wiedzę popartą badaniami i doświadczeniem. Książki o naturalnej pielęgnacji staną się idealnym pomysłem na praktyczny prezent (do 30 lub 50 złotych).

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here