Towarzyskie i imprezowe gry planszowe to doskonały sposób na integrację z naszymi przyjaciółmi i znajomymi. Urozmaicają one wspólne spędzanie czasu, umożliwiając nietypową, kreatywną zabawę. Niektóre gry planszowe dla dorosłych stanowią doskonałą okazję do lepszego wzajemnego poznania siebie, swoich sekretów i słabości. Pamiętajmy przy tym, że liczy się tu przede wszystkim dobra zabawa! Na jakie gry planszowe warto postawić? Które sprawdzają się najlepiej podczas wieczornych imprez? Sprawdźmy!

Gry planszowe na imprezę

W trakcie spotkań towarzyskich i imprez najlepiej sprawdzają się proste i zabawne rozwiązania. Gry planszowe dla dorosłych ze skomplikowanymi regułami mogą stać się dla uczestników spotkania uciążliwe i irytujące. Rozmaite rozwiązania sprawdzają się doskonale jako prezenty do 50 złotych!

Postaw na klasykę!

Gry planszowe, które wszyscy znają, to doskonałe imprezowe rozwiązanie. Do najpopularniejszych należą oczywiście Monopoly oraz Scrabble (które są doskonałym rozwiązaniem także jako gry planszowe dla dzieci). Dlaczego sprawdzają się najlepiej?

Gra logiczna Scrabble to już obecnie klasyka! Polega na układaniu na planszy powiązanych ze sobą literami słów, które przypominają krzyżówkę. Gra planszowa wymaga dużej koncentracji i spostrzegawczości. Wygrywa bowiem ten, kto zdobędzie najwięcej punktów! Gra idealna będzie także dla dzieci. Za sprawą swojej prostoty staje się niezwykle elastyczna jeśli chodzi o zasady i reguły. Dopasować je możemy do wieku graczy.

Gra towarzyska Taboo

Macie przed sobą sekrety? Tu staną się nimi konkretne słowa! Gra towarzyska Taboo pomoże odkryć w nietypowy sposób to, co skrywają uczestnicy. W grze istnieją bowiem liczne słowa „taboo”, których nie można za wszelką cenę użyć! Do prawdy, czyli skrywanego słowa, dojść trzeba za pomocą innych środków. „Taboo” to gra planszowa dla dorosłych, która wymaga dużych pokładów wyobraźni, sprytu oraz ogromnego zasobu słownictwa. Wygrywa drużyna, która odgadnie największą liczbę haseł. Jeśli zależy nam na angażującej rozgrywce pełnej emocji, gra „Taboo” to idealne rozwiązanie.

Trefl. Gra towarzyska 5 sekund

Gra towarzyska 5 sekund to już klasyka wśród fanów imprezowych gier planszowych! Propozycja to doskonałe połączenie niezwykle prostych zasad z niezwykłą płynącą z nich zabawą. Każdy z graczy dostaje pytanie, na które odpowiedzieć musi w ciągu 5 sekund. Rozrywka oparta jest niejednokrotnie na nietypowych, oryginalnych lub kuriozalnych odpowiedziach płynących z ograniczenia czasowego. Niewątpliwą zaletą gry jest to, że sprawdza się niemal na każdego rodzaju spotkaniach- od urodzin, aż po weekendowe imprezy i urodziny.

Tactic Games, gra towarzyska Alias. Kobiety vs Mężczyźni

Gra planszowa, która umożliwi rywalizację płci? Warto zwrócić uwagę na propozycję Tactic Games Kobiety vs Mężczyźni. Podobna zasadami do Taboo, stanowi test wiedzy o znajomości świata przeciwnej płci. Istnieją tu wyrazy, których nie można używać, a do których dojść można jedynie sposobem. Liczy się tu kreatywność i spryt, które pomogą w rozwiązaniu hasła. Dwie grupy graczy, kobiety i mężczyźni, rozszyfrowywać będą słowa stereotypowo kojarzone z kobiecym i męskim światem. Spotkamy tu wyrażenia takie jak „rzut rożny” lub „manicure hybrydowy”. Gra planszowa nazywana jest przez niektórych „inaczej mówiąc”- do hasła dochodzimy bowiem okrężną drogą, a cały proces to masa śmiechu i rozrywki.

Czółko bez cenzury

Gra planszowa, która idealnie wpisze się w imprezowy klimat, to bez wątpienia Czółko bez cenzury. Proste zasady i masa śmiechu to elementy, które czynią rozgrywkę niezwykle atrakcyjną. Rozmaite hasła dla dorosłych dodadzą zabawie pikanterii i charakteru. Postawić możemy także na standardową wersję gry, która stanie się nieco bezpieczniejszym towarzyskim rozwiązaniem.

Wyposażenie się w gry planszowe to idealny sposób na rozkręcenie nawet najnudniejszej imprezy. Postawić możemy zarówno na klasyczne rozwiązania, jak i bardziej pikantne i charakterne opcje dla dorosłych.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here