Istnieje wiele sposobów na dziecięcą zabawę, ale te, które rozwijają i jednocześnie są okazją do integracji, to prawdziwe skarby! Gry planszowe dla dzieci. Wiele z nich angażuje do zabawy nie tylko pociechy, ale także rodziców, dając bodziec do wspólnego spędzania czasu. Gry planszowe oczywiście dopasowane być powinny do wieku dziecka, nie zawierać elementu agresji czy niezdrowej rywalizacji. Wybieramy najlepsze gry planszowe dla dzieci!

Dlaczego warto zainwestować w gry planszowe dla dzieci?

Mniej lub bardziej skomplikowane elementy planszy gry to magiczna różdżka dla dziecięcego rozwoju. Ich działanie, badane przez psychologów, uczy dzieci spostrzegawczości i refleksu. Niektóre z gier rozwijają wyobraźnię, uczą zasad logiki i konsekwencji własnych wyborów. Dlatego też kupno gry planszowej na prezent dla dziecka to jeden z najlepszych pomysłów. Rozmaite opcje znajdziemy w różnych cenach, ale wiele z nich nie przekracza 50 złotych.

Najlepsze gry planszowe dla dzieci

Jeśli już wiemy o zbawiennym działaniu planszówek na umysł dziecka, warto wybrać najlepsze gry planszowe na rynku. Zestawienie jest jedynie poglądowe. Niezliczone ilości rozwiązań proponowanych przez producentów, dają nam szerokie pole możliwości. Świetnie sprawdzają się bez wątpienia gry, które stanowią uniwersalny wybór jeśli chodzi o wiek, a ponadto zaangażują do zabawy rodzica.

Gry planszowe dla dzieci, gry planszowe. gry dla dzieci, planszówki dla dzieci
fot. unsplash.com

Jenga

Gra, która jest opcją doskonałą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, jest popularna Jenga. Budowanie wieży z klocków uczy wyobraźni przestrzennej i ostrożności w podejmowaniu decyzji. Wszystko to za sprawą małego skomplikowania- do budowania wieży wykorzystujemy tylko te klocki, które wcześniej z niej wyciągnęliśmy bez jej burzenia. Jeśli budowla się zawali- przegrywamy.

Mistakos

Producencka wariacja na temat Jengi, to opcja, która zachwyci dziecięcą wyobraźnię. Mistakos to gra, w której drewniane klocki zastępujemy… mini krzesełkami! Krzesełka wyposażone w haczyki układamy w taki sposób, aby nasza budowla się nie zapadła, a gra nie skończyła się szybko. Opcja idealna dla dzieci i dorosłych, kształtuje cierpliwość i sprawność dłoni.

Gry planszowe, które kształtują kreatywność

Szukasz zabaw, które pobudzą dziecięcą wyobraźnię do działania? Warto postawić na gry planszowe dla dzieci, które znacznie wpływają na rozwój kreatywności. Do jednej z nich należy Story Cubes, czyli gra w opowiadanie historii. Rzucamy kilkukrotnie kostką, na której znajdują się rozmaite symbole. Na ich podstawie łączymy wszystkie elementy w sprawną i ciekawą opowieść.

Coś dla małych detektywów

Detektywistyczne gry planszowe dla dzieci? Producenci proponują niezliczone ilości rozwiązań dla dzieci w każdym wieku! Rozwijają spostrzegawczość, uczą logicznego myślenia i analizy dowodów. Wśród propozycji znajdziemy:

  • Gra karciana Sherlock Trefl.
  • Mali detektywi- gra rodzinna.
  • Kukuryku Detektyw Lupka- Portret Pamięciowy.
  • Sherlook. Gra na refleks i spostrzegawczość.
  • Gra rodzinna 13 duchów.
Gry planszowe dla dzieci, gry planszowe. gry dla dzieci, planszówki dla dzieci
fot. unsplash.com

Nauka poprzez grę?

Gry planszowe dla dzieci pełne ciekawostek i cennych wiadomości? To idealne rozwiązanie dla pociech powyżej 8 roku życia! Na rynku znajdziemy niezliczone ilości propozycji z różnych dziedzin: podróży i świata, medycyny, zwierząt i człowieka. Jedną z ciekawych propozycji jest kultowa seria Było sobie życie. Wśród propozycji znajdziemy między innymi:

  • Byli sobie podróżnicy.
  • Operacja. Zręcznościowa gra rodzinna.
  • Magiczny detektor.

Każda z gier wyposażona jest w liczne ciekawostki dotyczące świata, ludzkiego organizmu czy podróży, w zależności od jej typu. Było sobie życie dostosowane jest dla dzieci w różnym wieku, za pomocą różnych stopni zaawansowania.

Cortex dla dzieci

Dziecięca wersja gry Cortex to zabawa idealna dla pociech od 6 lat. Gracze rywalizują ze sobą zgadując odpowiedzi na 8 rodzajów wyzwań. Rozwijają one różne funkcje mózgu: pamięć, dotyk, koordynację i logikę. Gra planszowa zaprojektowana jest z myślą o najmłodszych graczach, za sprawą swojej pięknej grafiki i zróżnicowania trudności.

Gry planszowe dla dzieci to niezliczone ilości możliwości. Istnieje ponadto wiele gier planszowych dla dorosłych, które mają swoje dziecięce odpowiedniki.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here