Od pewnego czasu pasjonujesz się cukiernictwem i chcesz przemienić swoje wypieki w profesjonalne dzieła? A może szukasz prezentu dla mamy lub Babci, który rozbudzi na nowo chęć zabawy w pieczenie słodkości? Czas przyjrzeć się przydatnym akcesoriom dla fanów wypieków! Mniej lub bardziej zaawansowane elementy i urządzenia wyposażenia każdego cukiernika zagościć mogą w Twoim domu! W jakie akcesoria do pieczenia warto się zaopatrzyć? 

Profesjonalny zakład cukierniczy w domowym zaciszu?

Pomysłowe gadżety cukiernicze potrafią zamienić amatorskie pieczenie w profesjonalne zajęcie! Warto tu zaopatrzyć się nie tylko w podstawowe formy i foremki, ale także akcesoria do finezyjnych dekoracji. Z ich pomocą sprawimy, że nasze wypieki wyglądać będą niczym z najlepszych zakładów cukierniczych w mieście! Nie liczy się jednak tylko wygląd. Liczne akcesoria do pieczenia usprawniają cały proces oraz jednocześnie chronią nas przed ewentualnymi cukierniczymi wpadkami.

Akcesoria do pieczenia- musisz je mieć!

Najpopularniejsze akcesoria do pieczenia to bez wątpienia te, które usprawniają dekorowanie ciast, tortów i ciasteczek. Istnieje jednak szereg gadżetów, które przyspieszają produkcję wypieków. Na jakie akcesoria do pieczenia warto zwrócić uwagę?

A może łucznik?

Maszyny, które wspomagają szybkie i efektywne pieczenie ciastek, nazywane są przez niektórych łucznikami. Występuje ich wiele odmian w zależności od przeznaczenia. Niezwykle popularne, o podobnym działaniu, są obecnie maszynki do ciastek popcakes, które pozwalają na stworzenie uroczych ciasteczek na patyku rodem z instagrama. Urządzenia użyć możemy ponadto to wypieków popularnych bubble gofrów, a w wersji na zimno- stworzenia tajskich lodów. Maszynę do ciastek kupimy już za 50 złotych- tym samym stanie się ona idealnym pomysłem na prezent dla każdego fana wypieków.

Akcesoria do pieczenia, akcesoria cukiernicze, gadżety cukiernicze, gadżety do pieczenia
fot. unsplash.com

Odprowadzanie wilgoci z wnętrza ciasta?

Akcesoria do pieczenia mają być praktyczne, ale mogą być też jednocześnie urocze! Popularność zyskuje ceramiczne urządzenie w kształcie pingwinka, które odprowadza parę z wnętrza ciasta. Zależy Ci, aby Twoje wypieki były kruche na spodzie i soczyste wewnątrz? Użycie mini urządzenia do odprowadzania pary poradzi sobie z niechcianym cukierniczym efektem rozmokłego spodu.

Szpryca do ciasta

Jednym z gadżetów najczęściej używanych przez cukierników jest szpryca do ciasta, która pozwala na skuteczne tworzenie pięknych i efektownych dekoracji na rozmaitych wypiekach. Warto postawić na gadżet wykonany z trwałego materiału, który wyposażony będzie w wiele wymiennych końcówek. Sprawdzą się one doskonale do różnego rodzaju kremów i tworzenia różnorodnych wzorów na naszych wypiekach. Najlepiej sprawdzają się szpryce do ciasta wykonane ze stali nierdzewnej.

Miarki kuchenne

Bywa, że pieczenie ciast przypomina matematykę. Liczą się tu bowiem ilości składników i ich proporcje. W prawidłowym ich odmierzaniu pomogą nam miarki kuchenne! Warto wyposażyć się tu w kilka podstawowych, które odpowiadać będą najczęściej używanym przez nas miarom. Postawić możemy na elektryczne miarki kuchenne, które automatyzują i ułatwiają cały proces. Akcesoria do pieczenia przydadzą się zarówno do produktów sypkich, jak i mokrych.

Akcesoria do pieczenia, akcesoria cukiernicze, gadżety cukiernicze, gadżety do pieczenia
fot. unsplash.com

Wałki i pieczątki dekoracyjne

Szybkie i łatwe dekoracje naszych ciast i ciasteczek? Pomogą nam w tym wałki i pieczątki dekoracyjne, czyli akcesoria do pieczenia, których nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Stemple idealne będą do tworzenia rozmaitych wzorów na naszych ciasteczkach. Odcisnąć tu możemy finezyjne zwierzątka, przedmioty i faktury. Za pomocą wałka na powierzchni ciasta w mgnieniu oka odtworzymy różnorodne regularnie rozmieszczone elementy, od gwiazdek i kół, aż po samochody i inne bardziej skomplikowane wzory. Najwyższej jakości wałki dekoracyjne wykonane są z drewna. Wielu z cukierników korzysta jednak z akcesoriów silikonowych lub plastikowych.

Akcesoria do pieczenia to elementy wyposażenia kuchni, które każdy powinien posiadać! Sprawmy, aby nawet amatorskie cukiernictwo było łatwe i przyjemne.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here