Wybór prezentu idealnego to niełatwe zadanie. Zmagamy się niejednokrotnie nie tylko z brakiem pomysłów, ale także ograniczeniami budżetowymi. Często błędnie zakładamy, że dobry upominek to wydatek rzędu kilkuset złotych. Istnieją jednak rozwiązania doskonałe dla osób, które dysponują małą ilością pieniędzy, a chcą podarować unikalny i oryginalny prezent. Jak wybrać dobry prezent mając mały budżet?

Tani, nie znaczy zły

Mały budżet na zakup prezentu nie oznacza upominkowego niepowodzenia. Drobne upominki bywają nieraz bardziej satysfakcjonujące niż drogi sprzęt elektroniczny czy ekstremalne atrakcje na prezent. Dobry prezent jest zazwyczaj odpowiedzią na potrzeby obdarowywanego, a one nie zawsze muszą wiązać się z dużymi wydatkami. Pamiętajmy, że dla każdego „tani”, znaczy coś innego. Pośród kategorii budżetowych prezentów znajdziemy upominki:

Analizuj potrzeby

Przy wyborze prezentu idealnego w sytuacji, kiedy dysponujemy małym budżetem, przyda się niewątpliwie analiza potrzeb. To podstawowy czynnik, który kierować będzie naszymi zakupami. Budżetowe prezenty to zazwyczaj niewielkie gadżety, które pełnić mogą rolę praktycznego upominku. Pamiętajmy, że diabeł tkwi w szczegółach. Uważne słuchanie odbiorcy prezentu to bez wątpienia klucz do sukcesu. Niezależnie, czy kupujemy prezent na Dzień Dziadka, prezent dla babci czy mamy, miejmy na uwadze, że niektórzy niezwykle cenią sobie sentymentalne upominki.

Szukaj inspiracji

Oprócz dogłębnej analizy potrzeb i uważnego słuchania niewątpliwie skorzystać możemy z tego, co oferuje nam Internet. Liczne strony dostarczają upominkowych inspiracji. Odwiedzić możemy także serwisy internetowe z prezentami. Postawić tu możemy także na zabawne upominki, które choć tanie, dostarczą wiele radości obdarowywanemu. Do prezentu możemy podejść z małą nutą ironii i sarkazmu, dając bliskiej osobie coś, co stanie się okazją do śmiechu.

Tani prezent, Tani prezent pomysły, budżetowy prezent, budżetowy upominek, prezenty do 30 złotych
fot. unsplash.com

Tanie prezenty

Od teorii czas przejść do praktyki. Jakie przedmioty i akcesoria sprawdzają się najlepiej w roli budżetowych prezentów? Na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

Prezent do 30 złotych

Upominek do 30 złotych może być oryginalny i satysfakcjonujący, a jednocześnie praktyczny. Pośród niezliczonej ilości prezentów znajdziemy zarówno standardowe, jak i mniej klasyczne opcje. Do odważniejszych należą między innymi gadżety erotyczne na prezent.

Prezent do 30 złotych, czyli tani prezent dla kobiety to niezliczone ilości rozwiązań. Do najbardziej popularnych opcji należą kwiaty, czekoladki i małe misie, które najlepiej sprawdzają się jako prezent Walentynkowy. Innym z pomysłów jest zakup małych akcesoriów kosmetycznych, takich jak kosmetyczka, ale też mini roller do twarzy. Idealnie sprawdzają się tu elementy w nurcie eko, chusteczki do zmywania makijażu wielokrotnego użytku czy specjalne szczotki do włosów. Dla kobiet ceniących sobie urocze akcesoria dobrym wyborem na tani prezent będą skarpetki czy portfele w ciekawe wzory.

Upominek do 30 złotych dla mężczyzny to liczne możliwości dotyczące zakupów akcesoriów codziennego użytku oraz tanich gadżetów sportowych. W przypadku pierwszej z opcji idealnie sprawdzają się tu skarpetki czy krawaty (możemy tu postawić na te o oryginalnych, kolorach i wzorach lub bardziej klasyczne. Kosmetycznymi rozwiązaniami są kremy i olejki do pielęgnacji brody. Panowie cenią sobie tanie prezenty w postaci gum oporowych do ćwiczeń oraz akcesoriów sportowych, takich jak rękawiczki do biegania. Klasyczną i elegancką opcją będzie natomiast zakup dobrego wina.

Tani prezent, Tani prezent pomysły, budżetowy prezent, budżetowy upominek, prezenty do 30 złotych
fot. unsplash.com

Upominki DIY

Własnoręcznie wykonany prezent to dowód naszego zaangażowania. W przypadku budżetowego upominku warto postawić na rzeczy DIY. Doskonale sprawdzają się tu mini albumy zdjęć, kartki, czy ramki z grafikami. Tanie prezenty mogą mieć charakter sentymentalny i być znakiem wspomnień. Jeśli posiadamy umiejętności wizualne, zdecydować się możemy na ręcznie malowane kubki lub inne elementy zastawy oraz własnoręcznie namalowane portrety lub karykatury. Upominki DIY to także oryginalne rzeczy robione online. Możemy pokusić się o montaż video lub elektroniczny album. Wystarczy jedynie odrobina kreatywności. Korzystać tu możemy z darmowych narzędzi dostępnych w Internecie.

Postaw na kreatywność

Prezent nie zawsze musi mieć charakter materialny. Czasami uruchomienie kreatywności to klucz do sukcesu. W ramach oryginalnego upominku pokusić się możemy o organizację wyjątkowego pikniku lub małej wycieczki nad jezioro. Upominek w tej formie to nie tylko sposób na aktywne spędzenie czasu i tani prezent. To okazja to umocnienia więzi i budowania wspomnień. Koszty realizacji zależne są od naszego pomysłu. W przypadku pikniku postawić możemy na samodzielnie przyrządzone potrawy i przekąski. Miejsce organizacji dopasować możemy do własnych możliwości finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here