Dzień Dziecka, Boże Narodzenie, Mikołajki to okazje, w których wykazać się możemy kreatywnością podczas kupowania dziecięcych prezentów. Kiedy jednak dysponujemy ograniczonym budżetem, bywa, że zadanie wydaje się być niewykonalne. Co zrobić, aby prezent dla dziecka do 30 złotych był udany? Jakie pomysły wykorzystać? Jak wybrać dobry prezent mając mały budżet?

Dziecięcy prezent do 30 złotych- czy to możliwe?

Udany prezent do 30 złotych dla dziecka nie musi być drogi. Producenci zabawek i akcesoriów dla dzieci mają w swojej ofercie niezliczone propozycje upominków w przystępnych cenach. Warto przy tym dokonać dokładnej analizy ofert różnych producentów- niektórzy z nich mają te same warianty produktów w różniących się od siebie kwotach. Pamiętajmy, że prezent idealny dla dziecka, to taki, który przyniesie mu radość. Stawiajmy także na angażujące upominki, takie jak zabawki interaktywne, czy przedmioty, które uczą nowych rzeczy i rozwijają dziecięcy umysł.

Postaw na bezpieczeństwo

Kupując prezent dla malucha do 6 lat pamiętać powinniśmy o bezpieczeństwie. Istotne jest, aby wybierać zabawki i przedmioty dostosowane do wieku dziecka. W przypadku najmłodszych pociech unikajmy przede wszystkim przedmiotów łatwych do połknięcia oraz z ostro zakończonymi brzegami. Zabawki dostarczać mają bowiem dziecku sposobu do spędzenia czasu w ciekawy sposób, ale też być całkowicie bezpieczne. Kupując prezent do 30 złotych dla dziecka stawiajmy na rozwiązania sprawdzonych, polecanych producentów, którzy oferują zabawki z odpowiednimi atestami.

Prezent do 30 złotych dla dziecka

Oczywiste jest, że różnić się będzie prezent dla niemowlaka, od prezentu dla sześciolatka. Niektóre z upominków, choć posiadają ten sam charakter, mają też różne poziomy zaawansowania. Doskonale sprawdzają się tu puzzle i klocki, które dostosujemy do wieku dziecka. Idealnym pomysłem są niewątpliwie zestawy kreatywne, które rozwijają umysł i umiejętności plastyczne. Prezent do 30 złotych dla dziecka to nieskończone ilości możliwości.

Dla dziewczynki

Prezent do 30 złotych dla dziewczynki do 6 lat wykorzystywać może dziecięce dążenia i fascynacje kobiecymi akcesoriami. Producenci zabawek dla dzieci oferują liczne zestawy do tworzenia biżuterii tworzone z troską o bezpieczeństwo pociech. Doskonale sprawdzają się tu komplety do robienia bransoletek i pierścionków z koralików, zestawy do tworzenia naszyjników świecących w ciemności, ale także gotowe produkty. Wiele dziewczynek ucieszy się z bransoletki z jednorożcem lub ulubioną postacią z bajki.

prezent do 30 złotych, prezent dla dziecka, upominek dla dziecka, dziecięcy prezent, prezent dla chłopca, prezent dla dziewczynki
fot. unsplash.com

Dla chłopca

Chłopcy cenią sobie nie tylko popularne już samochody i klocki lego, ale także gry i zabawy sportowe. Postawić możemy na zabawkę dostosowaną do wieku dziecka, która rozwinie umiejętności koordynacji ruchowej i zachęci do aktywnego spędzenia czasu. Prezent do 30 złotych dla chłopca powinien wykorzystywać znajomość dziecięcych upodobań i rodzących się zainteresowań.

Prezenty uniwersalne

Zestawy kreatywne

Jako prezent do 30 złotych dla dziewczynki lub chłopca do 6 lat doskonale sprawdzą się różnorakie zestawy kreatywne. Uruchamiają one wyobraźnię dziecka, rozwijając tym samym umiejętności plastyczne i zmysły estetyczne. Lepienie figurek i postaci z ciastoliny, kolorowanie książeczek, tworzenie mozaik to zajęcia, które angażują pociechy do twórczej zabawy. Wśród najpopularniejszych opcji znajdziemy:

  • ciastoliny i masy plastyczne,
  • kolorowanki i szablony do kolorowania,
  • książeczki z naklejkami,
  • magiczne mozaiki,
  • elementy do układania,
  • zestawy do malowania.

Kreatywne zestawy do malowania to doskonały sposób na rozwinięcie artystycznej duszy dziecka. Postawmy tutaj na komplety farb i specjalnych bloków rysunkowych, pamiętając jednocześnie o bezpieczeństwie dziecka.

Puzzle i klocki

Kolorowe klocki i puzzle to uniwersalny prezent do 30 złotych dla dzieci w różnym wieku. Liczni producenci oferują rozmaite układanki i opcje wzorów, które zachwycą każde z dzieci. Do wyboru mamy zarówno popularne postacie z bajek oraz zwierzęta, ale także słynne klocki LEGO. Układanki dostosować powinniśmy do możliwości wiekowych pociech.

prezent do 30 złotych, prezent dla dziecka, upominek dla dziecka, dziecięcy prezent, prezent dla chłopca, prezent dla dziewczynki
fot. unsplash.com

Naukowe gry i zabawy

Prezenty do 30 złotych dla dzieci, które angażują do rozwijającej zabawy, to strzał w dziesiątkę. Doskonale sprawdzają się tu gry planszowe dla najmłodszych, między innymi te o edukacyjnym charakterze.  Gry naukowe dla najmłodszych podzielić możemy na edukacyjne kategorie:

  • nauka kształtów i kolorów,
  • cyferek i literek,
  • zwierząt,
  • zawodów.

Bystre oko, gra w przeciwieństwa, labirynty, zabawki wykorzystujące dźwięki to nie tylko sposoby na przyjemną, angażującą zabawę, ale także naukę nowych umiejętności. Niektóre z gier ćwiczą pamięć, inne zaś spostrzegawczość. Prezent do 30 złotych może być zatem nie tylko atrakcyjny dla dziecka, ale także rozwijający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here