Znowu słyszałeś o tym, że naprawdę warto posiadać nowoczesne śruby z kołnierzem? Rzeczywiście, są one bardzo wszechstronne. Można je zatem stosować w wielu sytuacjach. Na początku te właśnie elementy złączne muszą być jednak odpowiednio wybrane. Sprawdź, jakie kwestie są tak naprawdę kluczowe, by mieć pewność, co do jakości konkretnych śrub z kołnierzem.

Na jakie normy zwracać uwagę?

Chcesz kupić tylko i wyłącznie porządne elementy złączne z tej grupy? W takim razie musisz (nie ma tutaj innego wyjścia) zdecydować się na śruby spełniające normy DIN 6921/PN 82247. Tego typu standardy są zazwyczaj bardzo restrykcyjne. Innymi słowy, poprzeczka jest podniesiona (dla producentów) wysoko. Jeśli Klienci zdecydują się zaś na takie właśnie akcesoria, to mogą liczyć na wiele zalet. Śruby spełniające powyższe normy posiadają metryczny albo drobnozwojny rodzaj gwintu. Jeśli natomiast chodzi o klasy wytrzymałości materiału, to na ten moment wyodrębniamy trzy opcje (8.8, 10.9 albo 12.9). Spełnienie powyższych norm to również gwarancja tego, że zostały wybrane naprawdę porządne, wysokiej jakości, materiały do produkcji. W tym przypadku zastosowano zaś między innymi stal węglową, czy stal kwasoodporną… Bardzo popularna wśród Klientów jest także stal nierdzewna A2 (INOX). Wszak ten komponent korzystnie wpływa na poprawienie odporności przeciwko korodowaniu. Poza tym na powłoce zastosowano dodatkowe elementy. Są to między innymi ocynk galwaniczny, ocynk galwaniczny żółty, ocynk płatkowy itp. W niektórych przypadkach wykonuje się także oksydowanie.

Zobacz: http://www.workshopofnature.pl/laczniki-do-drewna-jakie-sruby-beda-najlepsze/

Gdzie stosuje się te elementy złączne?

Co jeszcze jest kluczowe, by zdecydować się rzeczywiście na porządne śruby z kołnierzem? Na pewno są to gabaryty. Same normy są ważne. Tego nie zamierzamy negować. Musisz jednak jednocześnie zdecydować się na takie elementy złączne, które będą dobrze dobrane do wykonania danego zadania. Warto zatem zwracać uwagę na wymiary. Szczególnie istotna jest średnica. Na szczęście możesz zdecydować się na kilka rozmaitych opcji (od M5 do M20). Kiedy mogą być zaś bez żadnego kłopotu stosowane opisywane dzisiaj elementy złączne? Warto zwrócić uwagę, że te właśnie akcesoria bardzo dobrze sprawdzają się przede wszystkim w branży motoryzacyjnej. Często bowiem specjaliści wybierają śruby z kołnierzem, kiedy pracują z takimi częściami, jak układy hamulcowe, układy zawieszenia oraz układy sterujące. Nie jest to przypadkowe. Wszak śruby z kołnierzem są solidne i dodatkowo bardzo proste pod kątem montażu.

Artykuł przygotowany przy współpracy z firmą Stalmut.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here