Nie od dziś wiadomo, że zadbane kobiety, a więc takie, które przywiązują uwagę do swojego wyglądu, są postrzegane lepiej, niż te, które absolutnie nie zwracają uwagi na to, jak prezentuje się ich twarz lub włosy. Nie zawsze trzeba bowiem poświęcać dużą ilość czasu, żeby prezentować się po prostu schludnie i ładnie. Na szczęście większość kobiet dba o stan swojej skóry, a także potrafi wykonać makijaż, który nie rzuca się za bardzo w oczy, ale w ogólnym rozrachunku sprawia, że dana osoba wygląda ładnie i co za tym idzie naturalnie. Niestety powszechnie zauważalne są także błędy w sztuce makijażu. Oczywiście nikt nie twierdzi, że pomalowanie swojej twarzy jest proste, ale warto zachować umiar ze wszystkimi kosmetykami, których się używa. Nie trzeba nawet potrafić się malować, żeby efekt był ładny. Wystarczy po prostu nie przesadzić z kosmetykami. A więc nie nakładać zbyt dużej ilości pudru na twarz. Zarówno tego w kremie, a więc płynnego, jak i tego w kamieniu, czyli sypkiego. Podobnie sprawa wygląda, gdy weźmie się pod uwagę inne kosmetyki.

Nie trudno zauważyć, że osoba, która nałoży na swoje rzęsy zbyt dużą ilość tuszu, wygląda wręcz komicznie i teatralnie. Jeśli nie taki był początkowy zamysł, to wielce prawdopodobne, że coś poszło po prostu nie tak, a nie o to chodzi w sztuce makijażu. Źle dobrana szminka, a nawet kredka do oczu, sprawia, że wygląd znacznie odbiega od ideału. W związku z tym, jeśli nie wie się, jakiego kosmetyku użyć, a także jak go stosować, to lepiej całkowicie zrezygnować z nakładania go na swoją twarz. Tylko wtedy ma się pewność, że makijaż nie będzie wyglądał komicznie. Najczęstszym błędem, jaki popełniają kobiety, jest nakładanie zbyt dużej ilości różu na policzki. Nie każda kobieta powinna go stosować. Jak wiadomo, nakłada się go na kości policzkowe, ale nie u każdej osoby są one widoczne. Na pewno nie powinny stosować go osoby, których twarz jest okrągła. Wyglądają one wówczas jak księżyc w nowiu, a taki efekt na pewno nie jest zamierzony i wielce prawdopodobne, a nawet pewne, że osoba taka nie będzie wyglądała pięknie.

Jeśli nie wie się, jakie kosmetyki stosować, to zawsze można zapisać się na kurs wizażu. Nie jest on z reguły drogi. Cena w dużej mierze uzależniona jest od tego, na jakich kosmetykach się pracuje, a więc jakie używane są podczas takiego kursu, a także od tego, kto taki kurs prowadzi. Jeśli jest to światowej sławy makijażystka, to więcej niż pewne, że cena będzie wysoka. Jeśli natomiast będzie to po prostu osoba, która zna się na makijażu, a nie ma wyrobionego nazwiska, to automatycznie koszt kursu będzie niższy. Po takich zajęciach ma się w ręce wprawę i wówczas bardzo trudno jest popełnić jakikolwiek błąd w sztuce codziennego makijażu. Warto pamiętać o kilku zasadach, których użycie sprawia, że makijaż zawsze wygląda rewelacyjnie. Pierwszą z nich jest oczywiście umiar. Każdy kosmetyk powinien być nakładany z zachowaniem umiaru. Łatwo przesadzić, a wtedy twarz prezentuje się jak maska, a więc nie wygląda naturalnie, a z reguły nie o taki efekt chodzi osobie, która wykonuje dany makijaż.

Kolejną zasadą jest oczywiście wykonywanie lekkiego makijażu na dzień, a mocniejszego na wieczór i nigdy nie na odwrót. Jeśli będzie się działało inaczej, to efekt nie będzie zadowalający. Na pewno w ciągu dnia należy zrezygnować z ciemnych, w tym także brokatowych cieni do powiek. Sprawiają one, że makijaż wygląda na ciężki, a więc na pewno nieodpowiedni do pracy, czy na spacer. Taki makijaż wykonuje się tylko na wieczór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here