Istnieje szereg sprzętów i akcesoriów, które służą do codziennej pielęgnacji naszego ciała. Niektóre z nich posiadają zaawansowane funkcje, które umożliwiają nam stworzenie w domowym zaciszu naszego osobistego kącika SPA. Należą do nich nie tylko rollery czy akcesoria do masażu, ale także profesjonalne urządzenia do mikrodermabrazji czy mezoterapii igłowej. Jest ponadto sprzęt, który zaliczamy to podstawowego kobiecego wyposażenia. Jaki depilator wybrać? Co powinniśmy wiedzieć o ich rodzajach i funkcjach? Który będzie najlepszy dla naszej skóry?

Rodzaje depilatorów- podstawy

Depilatory to urządzenia elektroniczne, które pomagają w pozbyciu się niechcianego przez nas owłosienia za sprawą specjalnych głowic. To między innymi końcówki sprzętu decydują o jego podziale na modele. Jakie rodzaje depilatorów znajdziemy na rynku?

Klasyczne depilatory- pęsetowe lub dyskowe

Depilatory klasyczne posiadają mechanizmy oparte na niewielkich pęsetach lub dyskach. Modele znane użytkowniczkom od lat sprawdzają się doskonale na różnym rodzaju owłosienia.

Depilatory pęsetowe

Do rzadszych włosków polecane są przede wszystkim depilatory pęsetowe. Głowice idealnie wychwytują każdy z włosów, istnieje jednak spore ryzyko podrażnień. Warto zatem zadbać o odpowiednie nawilżenie i łagodzenie skóry.

Depilatory dyskowe

Z silniejszym i grubszym owłosieniem poradzi sobie depilator dyskowy. Dyski będące elementem głowicy są zazwyczaj ceramiczne i metalowe. Depilator dyskowy to rozwiązanie idealne dla wrażliwej, skłonnej do podrażnień skóry. Ponadto polecany jest dla alergików.

Jaki depilator wybrać, depilatory, depilatory tradycyjne, depilatory laserowe
fot. unsplash.com

Laserowe depilatory

Depilatory laserowe to rozwinięta technologicznie opcja, która zyskuje coraz szersze grono fanów. Przez lata depilacja laserowa dostępna była jedynie w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Dziś każda z nas ma zabieg w zasięgu ręki.

Laserowe depilatory emitują światło o odpowiedniej długości fali, które za sprawą zwiększonej temperatury oddziałuje na brodawkę włosa. Uzyskanie długotrwałego efektu usunięcia włosków wymaga regularnego powtarzania zabiegów.

Funkcjonalność

Każdy z depilatorów, w zależności od modelu, posiada inne funkcje. Tradycyjne depilatory gwarantują dłuższy czas odrastania włosków, ale sam zabieg może być dla niektórych bolesny. Istotną zaletą jest natomiast brak konieczności użycia drogich pianek czy kremów do golenia. Nieco droższe, bardziej zaawansowane modele depilatorów, wyposażone są w rozmaite dodatkowe funkcje poprawiające komfort użytkowania. Należą do nich m.in. podświetlanie skóry podczas depilacji oraz poruszająca się, elastyczna głowica.

Ceny depilatorów

Wybierając depilator idealny dla nas powinniśmy uwzględnić nie tylko jego funkcje, ale także cenę. Zakup tradycyjnego depilatora to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Sprzęt wyposażony w coraz do lepsze rozwiązania, będzie naturalnie droższy. Depilator laserowy to inwestycja rzędu tysiąca złotych wzwyż. Wszystko to za sprawą zaawansowanych funkcji, które zapewnią nam komfort pozbycia się włosków na długi czas.

Depilatory, choć nie należą do najtańszych, są doskonałym pomysłem na funkcjonalny, praktyczny prezent. Doskonale sprawdzą się jako upominek z okazji Dnia Mamy. Voucher dla niej, który uprawni obdarowaną osobę do samodzielnego wyboru preferowanego depilatora, to rozwiązanie uniwersalne i gwarantujące satysfakcję.

Na co warto zwrócić uwagę kupując depilator?

Jaki depilator wybrać, depilatory, depilatory tradycyjne, depilatory laserowe
fot. unsplash.com

Odpowiedni wybór modelu, sprawi, że zabieg depilacji stanie się komfortowy i przyjemny. Warto tu zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników. Jednym z nich jest wielkość głowicy i ilość zamontowanych w niej pęset. Im więcej, tym zabieg staje się bardziej bolesny. Zwiększona szybkość obrotów znacznie skraca czas zabiegu. Warto zatem postawić na depilator z regulowaną prędkością, którą dostosujemy do naszego poziomu wytrzymałości na depilację. Ponadto warto wyposażyć się przede wszystkim w model wodoszczelny- zabieg wykonany pod prysznicem stanie się o wiele mniej bolesny.

Posiadanie gładkiej skóry nie musi być związane z regularnym bólem przy depilacji. Wybór odpowiedniego sprzętu elektronicznego sprawi, że zabieg stanie się ławy i szybki w wykonaniu, a ponadto komfortowy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here