Istnieją sprzęty elektroniczne, które znacznie ułatwiają codzienną pielęgnację, czyniąc ją łatwą i przyjemną. Wiele z nas decyduje się na stworzenie własnego domowego SPA, w którym odtwarzać będziemy wiele z profesjonalnych, kosmetycznych zabiegów. Jednym z najpopularniejszych urządzeń, które gości w domu wielu z nas, jest depilator. Jego wybór nie należy do najłatwiejszych. Jeśli decydujemy się na długotrwałą depilację, warto postawić na depilator laserowy. Co powinniśmy o nim wiedzieć? Czym się kierować wybierając idealny model? 

Jak działa depilator laserowy?

Depilator laserowy niszczy cebulkę włosa, działając rozgrzanym światłem tuż u jego podstawy. Emituje on pojedynczą wiązkę światła, którego energia wchłaniana jest przez brodawkę, wykorzystuje tym samym technologię IPL. Depilator laserowy to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań, które od lat dostępne były jedynie w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Efekt depilacji utrzymuje się w zależności od grubości i gęstości włosów, ale także koloru skóry. Liczni producenci oferują nam zarówno depilatory sieciowe, jak i na baterie czy akumulatory.

Depilator laserowy kontra tradycyjne rozwiązania

Na rynku dostępnych jest kilka rodzai depilatorów:

  • depilatory pęsetowe– włoski usuwane są za pomocą pęset umieszczonych u podstawy głowicy,
  • dyskowe- usuwanie włosków następuje poprzez działanie dysków,
  • depilatory laserowe– włoski usuwane są za pomocą pojedynczej wiązki światła.

Jakie są zalety depilatorów laserowych w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, czyli depilatorów pęsetowych i dyskowych? Porównanie opcji pomoże nam w podjęciu decyzji jaki depilator wybrać. Skuteczność depilacji nowoczesnym urządzeniem to gwarancja długotrwałego pozbycia się włosków, a sam efekt porównywalny będzie do zabiegu w salonie kosmetycznym. Użycie tradycyjnych rozwiązań wiąże się z koniecznością regularnego powtarzania golenia, a cały proces jest o wiele bardziej bolesny. Niewątpliwą wadą depilatorów laserowych są ich wysokie ceny.

depilator laserowy, depilacja laserowa, jaki depilator wybrać
fot. unsplash.com

Ceny depilatorów laserowych

Jakość zabiegu i efekty, jakie oferują nam depilatory laserowe, łączą się bez wątpienia z ich ceną. Najtańsze z modeli depilatorów znajdziemy w sklepach AGD na promocjach w kwotach wahających się pomiędzy 1200 a 1500 złotych. Standardowe modele urządzeń możemy kupić za 2 tysiące złotych. Poszczególne modele różnią się od siebie trwałością oraz oczywiście rozwinięciem dostępnych funkcji.

Czy warto kupić depilator laserowy?

Tradycyjne depilatory działają na zasadzie wyrywania włosków, tym samym przebieg depilacji jest niezwykle bolesny. Przy zastosowaniu depilatora laserowego, włoski pod wpływem gorąca i światła, samoczynnie wypadają. Czy warto kupić depilator laserowy?

Bez wątpienia depilator laserowy to urządzenie o wiele bardziej atrakcyjne od tradycyjnych sprzętów. Długotrwałe efekty to coś, co zachwyca wiele użytkowniczek, pomimo wysokiej ceny. Przy zachowaniu odpowiedniej higieny i prawidłowej dezynfekcji, urządzenie możemy dzielić z innymi domownikami lub przyjaciółkami. Depilator laserowy to w perspektywie czasowej także duża oszczędność- wykupienie regularnych zabiegów depilacji wiązką światła w salonie kosmetycznym to wyższy wydatek, niż kupno własnego urządzenia.

depilator laserowy, depilacja laserowa, jaki depilator wybrać
fot. unsplash.com

Kiedy depilator laserowy się nie sprawdzi?

Istnieje szereg przeciwwskazań do stosowania depilatora laserowego. Wiążą się one nie tylko z zagrożeniem dla naszej skóry, ale także zwyczajnie brakiem efektów. Kiedy depilator laserowy się nie sprawdzi?

  • Przy skórze o ciemnej karnacji, lub jasnej skórze z jasnymi włoskami.
  • W trakcie ciąży lub w przypadku chorób nowotworowych.
  • W przypadku infekcji, zadrapań, podrażnień w miejscu depilacji.
  • Gdy zmagamy się z zakrzepicą.

Jak dobrać depilator laserowy idealny dla nas?

Jeśli zdecydowaliśmy, że chcemy zakupić depilator laserowy, warto zwrócić uwagę na szereg parametrów, które pomogą nam w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Jednym z najistotniejszych elementów, jakie powinien posiadać depilator laserowy to poziomy regulacji impulsów świetlnych. Wpłyną one na intensywność zabiegu i jego skuteczność. Zadbajmy także, aby model, jaki wybierzemy, posiadał szereg nakładek ułatwiających depilację. Doskonale sprawdzają się tu końcówki peelingujące i nasadki do masażu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here